Top Sport

Јувентус експресно одбиле 80 милиони евра за Кијеза

Баерн Минхен сепак биле заинтересирани за Федерико Кијеза. Баварците испратиле понуда во Торино, за крилниот фудбалер, кој одигра одлично на Европското првенство.

Новиот тренер на Баерн, Јулијан Нагелсман, пред два дена, изјави дека Кијеза е одличен фудбалер, но дека клубот нема пари за неговиот трансфер.

Сепак, 48 часа по оваа изјава од Минхен била испратена понуда во Торнио. Баерн понудиле 80 милиони евра за Кијеза.

Јувентус ја одбиле понудата, тврди „Корере дело Спорт“.

Според овој извор, од Торино порачале дека Кијеза не е на продажба, бидејчи Јувебтус со не го ќе го гради својот нов проект.

Scroll to Top