Top Sport

Карагер: Конте сака да добие отказ

Поранешниот дефанзивец на Ливерпул, а сега ТВ-коментатор, Џејми Карагер смета дека Антонио Конте сака да си замине од Тотенхем откако италијанскиот стратег вчера на неверојатна прес-конференција ги нападна и јавно ги посрамоти неговите играчи по 3:3 ремито со Саутемптон.

dobivaj vesti na viber

Тотенхем пропуштија 3:1 водство во мечот, и Конте на неверојатната прес-конференција ги опиша неговите играчи како „себични“, посочувајќи дека медиумите повторно ќе ги бранат фудбалерите, а ќе го напаѓаат тренерот. Карагер смета дека ова покажува дека Конте сака да си замине.

„Конте сака да добие отказ за време на интернационалната пауза. Спарс треба да му ја прекратат мизеријата и да го направат тоа веднаш“, вели Карагер.

Договорот на Конте завршува на крајот на сезоната. Тотенхем се на четвртото место на табелата во Премиерлигата, но со два поени предност пред Њукасл, кои имаат два меча помалку од нив.

Конте по ремито во Саутемптон удри по играчите и газдата на Тотенхем

Scroll to Top