Top Sport

Кејн го прослави Октоберфест со перек и пиво!

Хери Кејн, по фантастичниот старт на кариерата како напаѓач на Баерн Минхен, го прослави Октоберфест со огромно пиво и со перек во време кога неговиот поранешен клуб Тотенхем го играше дерби на северен Лондон против Арсенал.

Англискиот капитен има осум гола во седум настапи за Баерн, вклучувајќи го и хет-трикот вчера против Бохум, нешто што го нарече „совршено попладне“.

Scroll to Top