Top Sport

Киерон Даер со месеци чека трансплантација на црн дроб

Поранешниот англиски репрезентативец, Киерон Даер открива дека веќе неколку месеци чека на трансплантација на црн дроб, и додава дека неговата зравствена ситуација е сериона.

dobivaj vesti na viber

43-годишниот Даер, кој имаше 33 настапи за англиската репрезентација, во кариерата играше за Ипсвич, Њукасл, Вест хем, Квинс парк ренџерс и Мидлзборо.

„Ако не добијам трансплантацијa, мојот црн дроб ќе откаже и тогаш нема да можат да направат ништо за мене. Постојано сум аморен, но не сум во супер-итната категорија, така што можеби ќе треба да почекам уште неколку месеци. Нема доволно црни дробови за транспантација. Свесен сум дека чекам нечија туѓа несреќа за да добијам шанса да живеам. Мојата најголема надеж е да го направам горд човекот чиј дроб ќе го добијам“, вели Даер за „Дејли мејл“.

Tải Go88 | Go88.com - Thiên đường giải trí online

sunwin của ai bảng vị sunwin sunwin mod apk

Scroll to Top