Top Sport

Клоп ќе мора и без Садио Мане

Напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане може да биде во аут до шест недели по повредата на бутниот мускул добиена во квалификациите за Светското првенство во Русија во 2018 година.

25-годишниот Мане беше заменет во 89. минута од натпреварот на неговиот Сенегал против Зеленортските Острови, кој Сенегал до гоби со 2:0.

Доколку се потврди оваа повреда, Мане ќе ги пропушти натпреварите против Манчестер јунајтед и Тотенхем, како и двата дуели од Лигата на шампионите против Марибор. Мане има три гола во пет настапи во Премиерлигата оваа сезона.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top