Top Sport

Мејведер ја покажа винската визба

Флојд Мејведер јуниор уште еднаш покажа дел од своето огромно богатство, откако преку Инстаграм се пофали со винската колекција и новиот дом во Беверли Хилс.

Мејведер ја заврши својата блескава боксерска кариера со нокаут во 10. рунда над Конор Мекгрегор за да има совршен 50-0 скор. По оваа победа, тој купи дом од 20-тина милиони долари во Калифорнија, што сепак е дел од неговото богатство, кое се проценува на над 400 милиони долари.

40-годишниот Американец на Инстаграм постави фотографија од неговата винска визба со 15 реда скапоцени шишиња вино и со порака: „Како добро вино“.

Like fine wine.

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top