Top Sport

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

Евертон и Ливерпул во натпревар пол со возбудувања одиграа 2:2. Актуелните шампиони два пати водеа, а Евертон два пати се враќаше во натпреварот. Ливерпул постигнаа гол во 93 минута кој ВАР го поништи.

dobivaj vesti na viber

Токму тој момент од 93 минута кога му беше поништен голот на Хендерсон го натера менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп пред новинарите да го искаже незадоволството од судењето.

„Единствената спорна ситуација која ја видов во соблекувалната пред да дојдам овде беше поништениот гол на Хендерсон за победа. Ситуацијата која јас ја видов не е офсајд“, рекол Клоп.

„Можеби некој ќе ми објасни што се случи во таа ситуација, но јас тука не видов офсајд. Беше офсајд само поради тоа што некој реши да биде офсајд“.

Scroll to Top