Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп убаво го искористи летниот одмор, откако со неговата сопруга Ула го посети Сен Тропе уживајќи со пиво и електронска цигара.

По сезоната во која Ливерпул загуби во финалето на Лигата на шампионите од Реал Мадрид, Германецот реши да здивне со неколку пива и со рекреативен фудбал на плажа.