Top Sport

Конфликт на поранешните соработници – Мурињо до Лампард: Бла, бла, бла…!

Жозе Мурињо и Френк Лампард многу добро се познаваат од деновите кога Португалецот му беше тренер на Англичанецот во златната ера на Челси, така што не беше чудно што Лампард беше помалку збунет од лутината на Мурињо при вечерашниот дуел од Англискиот лига куп.

Челси дојде во водство во 19-тата минута со голот на Тимо Вернер, што очигледно не му падна најдобро на Мурињо, кој реши да се расправа со својот поранешен пулен, замерувајќи му на гласноста и на радувањето како да освоил голем трофеј.

Scroll to Top