Top Sport

Креспо си замина од Сао Пауло по катастрофалните резултати

Поранешниот аргентински напаѓач Ернан Креспо си замина од позицијата тренер на бразилскиот клуб Сао Пауло по катастрофалните резултати со тимот.

Креспо пристигна во Бразил во февруари 2021 година и имаше договор до декември 2022 година, но си заминува откако во последните 10 меча имаше само една победа, додека последните пет меча му беа нерешени.

Италијанските медиуми го поврзуваат Креспо со работа во Италија, откако беше водач на младинската академија на Парма по неговото пензионирање во 2014/15, а потоа ја водеше Модена во Серија Б во 2015/16. Подоцна тој работеше во аргентинските Банфилд и Дефенса.

Креспо поголемиот дел од кариерата го помина во Италија, играјќи за Парма, Лацио, Интер, Милан и Џенова, но играше и во Челси.

Dagashi Kashi (Dub) (https://kissanime.mx/m/mg1p) Episode 12

AnimeFreak: Dragon Ball Z: The World's Strongest anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime websites

Xabungle Graffiti (https://animeflv.uk/m/pAOQ) Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Glassy Ocean animedao Episode Full watch anime

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Scroll to Top