Top Sport

Лацио се претплатени на драми – Каиседо пак ги спаси од пораз од Јуве во 95. минута

Околу Лацио во последните денови имаше многу приказни околу нивното можно исфрлање од Серија А поради прекршување на КОВИД-протоколите, но „орлите“ уште еднаш покажаа дека се подготвени за борба до крај, стигнувајќи до 1:1 реми со Јувентус со гол во 95. минута.

Кристијано Роналдо ја продолжи одличната форма по оздравувањето од КОВИД-19, постигнувајќи го единствениот гол за 1:0 водство уште во 15. минута, кога Хуан Квадрадо му даде совршена топка, и овој резултат беше актуелен до 95. минута, кога „џокерот“ Фелипе Каиседо постигна убав гол за 1:1.

Каиседо претходно беше херој на „бјанкочелестите“ на гостувањето во Торино, кога Лацио губеа со 3:2 до 93. минута, за да стигнат до 4:3 победа. Со поенот Лацио е на 9. место на табелата со 11 поени, додека Јуве се трети со 13 поени, три помалку од лидерот Милан, кој има и натпревар помалку.

4anime biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

dubbed anime 4Anime Attack on Titan Season 3

animes online My Hero Academia Season 2 (Dub)

4anime. biz 4Anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

4Anime Boruto: Naruto Next Generations

4Anime Attack on Titan Season 2

tải go88
Scroll to Top