Top Sport

„Лавовска“ титула – Куп-мајсторија на Македонија ЃП за европска виза (фотогалерија)

Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров ја комплетираа солидната сезона 2021/22 со титула и со обезбедување на европски фудбал следната сезона, откако во неубедливиот меч на „Арена Тоше Проески“ во Скопје, се чекаше 120 минути за гол, за на крајот да се покажат пенал-мајстори за 4:3 победа на Силекс.

dobivaj vesti na viber

Тимот на Муарем Бајрами до последните кола беше во игра за пласман во Европа преку Првата лига, но можеби е уште послатко со трофеј на витрините во Ѓорче Петров.

Scroll to Top