Top Sport

ЛЕ: ЦСКА Софија го „демонтираше“ ОФК Титоград, Хајдук и Ренџерс сигурни (видео)

ЦСКА Софија со 4:0 го совлада ОФК Титоград во првото коло од квалификациите за Лига Европа, нанесувајќи му тежок пораз на тимот кој неодамна го врати своето старо име (досега беше познат како ОФК Младост Подгорица).

Хајдук од Сплит, пак, немаше проблеми да стигне до 2:0 на Малта кај Гзира, додека Глазгов Ренџерс беа уште поубедливи со 4:0 победа над Сент Џозефс, клуб од Гибралтар.

ЛИГА ЕВРОПА, 1.КВАЛИФИКАЦИСКО КОЛО, 1.НАТПРЕВАР

Сент Џозефс (Гиб) – Ренџерс (Шко) 0:4

Гзира (Мал) – Хајдук Сплит (Хрв) 0:2

ЦСКА Софија (Буг) – Титоград (ЦГо) 4:0

Scroll to Top