Top Sport

ЛЕ: Звезда не изддржа за победа во Данска, Динамо „падна“ во Виена

Српскиот шампион, Црвена звезда беше на чекор до третата победа во третиот меч во Лига Европа, пред да прими гол за 1:1 реми кај данскиот Митјилан,.

dobivaj vesti na viber

Динамо Загреб, пак, ја загуби првата пресметка со директниот ривал за пласман во нокаут фазата, губејќи кај Рапид Виена со 2:1, додека Фенербахче и Антверпен одиграат возбудливо 2:2 реми, а Лацио и Марсеј ги разочараа своите навивачи со 0:0 реми на „Олимпико“.

Звезда имаше водство од 58. минута преку Мирко Иваниќ, пред во 78. минута, данскиот клуб да се врати во игра со голот на Николас Мир.

ЛИГА ЕВРОПА, 3.КОЛО

ГРУПА Д

Фенербахче – Антверпен 2:2

ГРУПА Е

Лацио – Марсеј 0:0

ГРУПА Ф

Митјиланд – Црвена звезда 1:1

Лудогорец – Брага 0:1

ГРУПА Г

Реал Бетис – Баер Леверкузен 1:1

ГРУПА Х

Рапид Виена – Динамо Загреб 2:1

go88 link nạp go88 không nhận được tiền go88 info play

live sunwin

Scroll to Top