Top Sport

Европска катастрофа за Рома на Мурињо, Тотенхем загуби во Холандија

По фантастичниот старт на сезоната, Рома на Жозе Мурињо како да „подазастана“, откако на гостувањето во Норвешка доживеа тежок 6:1 пораз од Бодо/Глимт во третото коло од Конференциската лига на УЕФА. Со празни раце од гостување се враќа и Тотенхем, откако загубија со 1:0 од холандскиот Витесе.

Ботхајм и Берг донесоа неверојатно 2:0 водство на Бодо/Глимт уште во првите 20 минути, но Рома се врати на гол разлика преку Карлес Перез во 28. минута. Второто полувреме беше катастрофално за „волчицата“ – Ерик Ботхајм го комплетираше хет-трикот и имаше две асистенции за шокантна победа.

Тотенхем пак, во 78. минута прими гол од Максимилијан Витек за прв пораз во Европа и сега имаат тешка задача да изборат пласман понатаму во група со Витесе и Рен.

КОНФЕРЕНЦИСКА ЛИГА ЕВРОПА, 3.КОЛО

ГРУПА А

ХЈК Хелсинки – Макаби Тел Авив 0:5

Алашкерт – ЛАСК Линц 0:3

ГРУПА Б

Анортозис – Флора 2:2

ГРУПА Ц

Бодо/Глимт – Рома 6:1

ГРУПА Е

Феенорд – Унион Берлин 3:1

Макаби Хаифа – Славија Прага 1:0

ГРУПА Ф

Копенхаген – ПАОК 0:2

ГРУПА Г

Мура – Рен 1:2

Витесе – Тотенхем 1:0

ГРУПА Х

Карабаг – Каират 2:1

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatcher Tokyo Ghoul

AniWatch How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Attack on Titan (Dub)

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

AniWatch Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 4

Scroll to Top