Top Sport

Линделоф е најдобар шведски фудбалер

Играчот на Манчестер Јунајтед Виктор Линделоф втора година по ред е избран за најдобар шведски фудбалер.

25 годишниот дефанзивец признанието го доби во конкуренција на Златан Ибрахимовиќ (Лос Анџелес Галакси), Андреас Гранквист (Хелсонборг), Емил Форсберг (Лајпциг) и Александер Исак (Реал Сосиедад).

Линделоф неодамна го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед до јуни 2024 година.

Scroll to Top