Top Sport

Лион сака да го врати Маријано Дијаз

Лион сака да го врати напаѓачот Маријано Дијаз од Реал Мадрид. Шпанскиот шампион би добил околу 6 милиони евра од трансферот на 28-годишниот фудбалер.

Покрај Лион, за него е заинтересиран и турскиот клуб Фенербахче, а Маријано Дијаз има договор со Реал до јуни 2023 година.

Тој настапуваше за Лион во сезоната 2017/2018 и постигна 21 гол на 45 натпревари, по што дојде во „кралскиот клуб“ за околу 22 милиони евра. Сепак, тој никогаш не успеа да се наметне во тимот на Реал Мадрид.

Оваа сезона Маријано Дијаз настапи на само десет натпревари и забележа една асистенција.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime websites AnimeHeaven Death Note (Dub)

anime heaven au AnimeHeaven Horimiya

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 4

animes online My Hero Academia Season 3 (Dub)

stream anime online My Hero Academia Season 5

tải go88
Scroll to Top