Top Sport

Нови договори за Модриќ и за Винисиус Жуниор

Реал Мадрид се подготвува за финалето на Лигата на шампионите на 28 мај против Ливерпул, но веќе го подготвува и тимот за следната сезона. Во него клучни позиции ќе имаат Лука Модриќ и Винисиус Жуниор, па раководството им подготви нови договори.

Модриќ е ветеран, но игра неверојатно и на четири месеци пред 37. роденден. „Кралевите“ подготвија понуда за нова едногодишна соработка и јасно е дека Хрватот ќе ја прифати.

Винисиус Жуниор ќе добие нов четиригодишен договор, со тројно зголемување на платата. Бразилецот оваа сезона беше одличен, а во моментот е еден од најслабо платените фудбалери во тимот со 3 милиони евра. Според новите услови, Винисиус ќе потпише договор до 2026 година и ќе заработува 9 милиони евра годишно.

aniwatcher. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Black Clover (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

anime streaming Tokyo Revengers (Dub)

AniWatch Naruto: Shippuden

AniWatch One-Punch Man Episode 9

tải go88
Scroll to Top