Top Sport

Ливерпул го потврдија пристигнувањето на Артур Мело

Ливерпул го компетираа изненадувачкиот трансфер на фудбалерот на Јувентус, Артур Мело, добивајќи го на позајмица за сезонта 2022/23, во која ќе треба да помогне по повредата на капитенот Џордан Хендерсон.

26-годишниот Бразилец попладнето ги комплетираше медицинските тестови и сега пристигнува на „сува“ позајмица, без опција за откуп на договорот. Ливерпул покрај повредата на Хендерсон, во моментов е без Тијаго Алкантара, Наби Кеита и Алекс Окслејд-Чембрлен, кои се повредени.

Scroll to Top