Top Sport

Луис Суарез: Во Барселона ми рекоа дека сум стар за да играм на врвно ниво

Трансферот на Луис Суарез од Барселона во Атлетико, се уште е интересен за спортската јавност. Уругваецот во летниот преоден рок, буквално беше избркан од „Ноу Камп“. Тој кариерата ја продолжи во Атлетико, каде засега одлично му оди, на 20 натпревари во Ла Лига има постигнато 16 голови.

Во интервју за „Франс фудбал“, Суарез, открил што се случувало во деновите пред неговото заминување и како како го одбрал Атлетико.

„Најмногу ми пречеше кога ми рекоа дека сум стар и дека повеќе не можам да играм на високо ниво. Дека не можам да го предводам тимот. Тоа не ми се допадна. Јасно ми е дека три или четири години не придонесував многу, но секоја сезона давав повеќе од 20 голови. Имав добра статистика, само Меси беше подобар од мене. Многу играчи што г донесоа во клубот на крајот не беа на нивото кое се очекуваше од нив. Јас за шест години секогаш го исполнував она што се бараше од мене. Но некои работи се сменија во Барселона и јас го прифатив тоа. Не ми се допадна само начинот на кој то го направија тоа. Мислам дека заслужив со почит да се однесуваат кон мене“, рекол Суарез.

Заминав, бидејќи сакав да им покажам на сите таму, дека и понатаму можам да играм на врвно ниво.

„Ми се допадна идејата да се преселам во Атлетико, тоа е амбициозен клуб. Никој од Барселона не го договори мојот трансфер. Тоа беше моја лична одлука, тие ништо не знаеја“, заклучил Уругваецот.

https://wcostream.cc anime online

Watch Ninpen Manmaru Episode 1

Eden (ONA) (Dub) (https://animebee.to/m/2bdpg) Episode 4

Website https://4anime.biz: Watch Shugo Chara! Party! 4anime Episode 25 persona 4 the animation anime

Dev: https://dev.to/animefreakws

Bloggang: https://www.bloggang.com/mainblog.php?id=animeflixnl&month=23-06-2021&group=1&gblog=2

Scroll to Top