Top Sport

Кој клуб ќе го обезбеди потписот на Агуеро?

Кун Агуеро, најдобриот стрелец во историјата на Манчестер сити, во летниот преоден рок, како слободен играч ќе замине од „Етихад“. Неколку клубови не го кријат интересот за Аргентинецот.

Медиумите тврдат, дека во овој момент, најголем интерес за Агуеро, покажува Барселона. Каталонците ќе се обидат исвлечат двојна корист доколу го реализираат трансферот. Ќе добијат квалитетен напаѓач, кој во исто време е еден од најдобрите пријатели на Лионел Меси, што значи дека клупската легенда би останала на „Ноу Камп“.

Главни конкуренти на Барселона ќе и бидат италијанските великани Јувентус и Интер и финансиски моќниот ПСЖ.

Hortensia SAGA Episode 7 at KissAnime kissanime monster

The Irregular at Magic High School Episode 26 at AnimePlanet my hero academia anime planet

Scroll to Top