Top Sport

Лукаку: Не можев веќе во Јунајтед, Интер се совршен клуб за мене

Ромелу Лукаку вели дека Интер се „клубот кој му е потребен“, додавајќи дека веќе едноставно не сакал да биде фудбалер на Манчестер јунајтед.

Лукаку беше главната мета на новиот тренер Антонио Конте, и по долго убедување и преговарање со Јунајтед, Белгиецот беше продаден за 75 милиони евра. Сега, во интервју за „ЕСПН“, Лукаку открива дека го сака Интер и дека не можел веќе да ја трпи ситуацијата кај „ѓаволите“.

„Првото финале на кое се сеќавам дека го гледав беше Интер-Шалке, кога победивме со 3:0 во финалето на УЕФА купот во 1998 година. Ова можеби е тимот кој ми беше потребен. Има љубов за оваа област, љубов за Интер. И моментот за заминување од Англија беше совршен. Не сакав да бидам таму повеќе. Интер е амбициозен клуб кој сака да се врати на врвот и јас сакав да помогнам. Ова е вистинскиот трансфер. Веќе ме прифатија фантастично. За мене е важно да можам да се изразам кон своите соиграчи, да им кажам како ја сакам топката. Сега учам интензивно италијански за да се вклопам уште подобро“, вели Лукаку.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Naruto (Dub) Episode 211

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 5

SK8 the Infinity

GoGoAnime My Hero Academia

gogoanime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

Scroll to Top