Top Sport

Лукаку се враќа во Италија, ама во Милан?

Напаѓачот на Челси, Ромелу Лукаку, по завршувањето на сезоната би можел да се врати во Италија, но да го облече дресот на Милан. Тој претходно беше член на Интер, па евентуалното враќање во „црвено-црниот“ дел од Милано би предизвикало голема бура на „чизмата“.

Милан е заинтересиран да го доведе Лукаку на позајмица на „Сан Сиро“, но рашање е како Челси ќе реагира на ваквата понуда.

Белгиецот има договор со Челси до јуни 2026 година.

Scroll to Top