Top Sport

Лукаку: За една година сите заборавија што можам да направам на теренот

Напаѓачот Ромелу Лукаку даде опширно интервју за „DAZN“ во кое зборува за неговата тешка сезона во Челси и неговото враќање во Интер.

dobivaj vesti na viber

„Сезоната во Челси ми даде дополнителна мотивација да бидам уште подобар од порано. Мислам дека за една година сите заборавија на работите кои сум способен да ги направам на теренот. Тоа е еден вид на гнев што го имам во себе. Тимот исто така е максимално мотивиран, откако не успеа да ја освои титулата минатата сезона. Сите заедно се надеваме дека ќе бидеме многу подобри и дека ќе освоиме трофеи во новата сезона“, изјави Лукаку.

Интер во првото коло од новата сезона во Серија А му гостува на Лече.

 

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top