Top Sport

Маџукиќ повеќе не тренирал со Јувентус

Марио Манџукиќ повеќе не тренирал со Јувентус. Наводно тој ги договорил сите детали околу трансферот во Милан. Поранешниот хрватски репрезентативец нема одиграно ниту една минута откако клубот го презеде Маурицио Сари.

Доклго време траат шпекулациите каде Манџукиќ ќе ја продолжи кариерата. Минатата недела се појавија информации дека тој постигнал договор со Манчестер Јунајтед, но како што тврдат италијанските медиуми тој од јануари ќе игра во Милан.

Поради тоа Манџо повеќе не тренирал со Јувентус, а веста ја потврдиле и од клубот.

„Во договор со клубот Манџукиќ повеќе не тренира со нас. Доколку нешто се семни во неговиот договор јас сум отворен за разговор“, рекол тренерот на „старата дама“, Маурицио Сари.

ANIMEFLIX dragon ball super animeflix: Bleach (https://animeflix.nl/m/3bp) Episode 366

KissAnime kissanime plus: Naruto: Shippuden (https://kissanimeonline.com/m/Beo) Episode 500

Scroll to Top