Top Sport

Маестрален гол на Барела, Интер на чекор од полуфинале против градскиот ривал

Интер е на чекор од пласман во полуфиналето на Лигата на шампиони и тоа против лутиот градски ривал Милан, откако Николо Барела постигна прекрасен гол во 14. минута од вториот меч против Бенфика.

Бидејќи Интер дома на „Сан Сиро“ го отвори мечот со 2:0 предност од првиот меч во Португалија, сосема е невозможно да се очекува Бенфика да постигне барем три гола во Милано за да примора продолженија.

Scroll to Top