Top Sport

Мајсторијата покажа дека Нејмар е подготвен за Аталанта

Нејмар и Пари Сен-Жермен се подготвени за предизвикот во четврт-финалето на Лигата на шампионите против Аталанта, нешто што Бразилецот го покажа на тренинг на „светците“.

ПСЖ се пофалија со видео во кое Нејмар има речиси совршено изведување на слободен удар, форма каква што ќе биде потребна на 12 август против опасната Аталанта.

Scroll to Top