Top Sport

Македонија У-19 го доби противниците во квалификациите за ЕП 2020

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 19 години, ги дознаа имињата на противниците кои ќе им бидат противници во квалификациите за пласман на Европското првенство што че се одржи во 2020 година, во Северна Ирска.

Македонските надежи, на квалификацискиот турнир, што ќе се одржи во ноември 2019 година, ќе играат против Англија, Босна и Херцеговина и Луксембург.

Пласман во главната рунда, што ќе се игра во март 2020 година, ќе изборат двете првопласирани селекции во групата 11.

фото: архива topsport.mk

Scroll to Top