Top Sport

Манчестер сити го освои „Стемфорд Бриџ“

Манчестер сити го победи Челси на „Стенфорд Бриџ“, со 1:0, во дербито на шестото коло, во Премиер лигата. Сити со оваа победа ја прекина серијата од три порази против Челси.

Тренерот на Челси, Томас Тухел, им ја препушти топката на противниците, реши неговите играчи шансата да ја бараат преку контра-нападите. Таквата определба го однесе Челси до првиот пораз во сезоната.

Првото полувреме, Сити, го поминаа на половината на противникот, но без конкретна закана по голот на Менди.

Вториот дел започна со ударот на Грилиш во 49.минута, а четири мунити подоцна Жесус, со помош на Жоргињо го постигна единствениот гол на натпреварот.

Во 61.минута, Тијаго Силва, од гол линијата спречи Сити да ја зголеми предноста. Во 83.минута, Менди, во ситуација еден на еден го спречи Грилиш да постигне гол.

Сити со оваа победа се израмни со Челси на табелата, двата тима имаат по 13 поени.

AniWatch: Dorei-ku The Animation (Dub) anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch anime online

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://animebee.to: Watch Girls & Panzer Movie: 3-pun Chotto de Wakaru!! Girls & Panzer animebee Episode Full animes online

AnimeKisa: Magic User's Club anime episode 13 online free at https://animekisa.in anime

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/kissanimemx/

Ask studybible: https://ask.studybible.info/user/animeflixnl

Scroll to Top