Top Sport

Марио Илиевски потпиша за унгарскиот клуб Кишварда

Младинскиот репрезентативец на Македонија до 21 година, Марио Илиевски, потпиша тригодишен договор со унгарскиот прволигаш Кишварда. Напаѓачот кој настапуваше за Септември Софија, минатата сезона постигна 19 гола и имаше шест асистенции на 36 натпревари со што го привлече вниманието на клубовите од регионот.

dobivaj vesti na viber

Кишварда минатата сезона ја заврши како вицепрвак во Унгарија, веднаш зад Ференцварош со 59 бода од 33 меча.

Марио Илиевски во Кишварда ќе му се придружи на Јасир Асани, крилниот напаѓач кој своевремено играше за Вардар, а сега се очекува промена на неговиот „спортски пасош“ за повторно да има право за настап за Македонија.

Scroll to Top