Top Sport

Марка: Во Валенсија десет играчи се заразени со КОВИД-19

Десет фудбалери на Валнесија се заразени со коронавирусот тврди „Марка“. Според овој извор вкупната бројка на заразени во клубот е 25.

Клубот минатата недела објави дека осуммина биле заразени со вирусот, тројца фудбалери (Езекиел Гарај, Хосе Гаја, Елијаквим Магала) и петмина вработени во администрацијата.

Исто така минатата недела клубот потврди дека 35 отсто од луѓето кои биле во Милано на 19 февруари на натпреварот Аталанта-Валенсија во Лигата на шампионите биле позитивни на вирусот КОВИД-19.

Watch So I'm a Spider, So What? Episode 1 at Funimation funimation dragon ball z

Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 9 at website https://gogoanime.be gogoanime25

Scroll to Top