Top Sport

Марсело ќе биде ставен на трансфер-листата

Заменик капитенот на Реал Мадрид, Марсело, по завршувањето на сезоната ќе го напушти клубот. „Ел Чингирито“, тврди дека 32-годишниот фудбалер ќе биде ставен на трансфер-листата.

Поранешниот бразилски репрезентативец има договор со Реал до крајот на сезоната 2021/2022. Во Реал дојде од Флуминенсе во 2007 година. Со Реал има освоено 22 трофеи, четири од нов во Лигата на шампионите.

Марсело, во кариерата за Реал, одиграл 517 натпревари, постигнал 38 гола, забележал 100 асистенции.

Оваа сезона, Бразилецот речи и да не игра, бидејќи тренерот Зинедин Зидан, има целосна доверба во Ферлан Менди.

GoGoAnime tokyo ghoul gogoanime: Dr. Stone: Stone Wars Episode 11

KissAnime kissanime closed: Boku no Hero Academia 5th Season (https://kissanimeonline.com/m/NyDZ) Episode 4

Scroll to Top