Top Sport

Пике: Судиите од Мадрид се навивачи на Реал

Најискусниот играч на барселона, Џерард Пике, ги обвинил дека судиите во Шпанија се наклонети кон Реал Мадрид.

„Пред неколку дена еден поранешен судија ми кажа дека 85 отсто од судиите кои доаѓаат од Мадрди се навивачи на Реал. Па, како тогаш да не судат за нив? Ја почитувам професионалноста на судиите. Знам дека се трудат професионално да си ја завршат работата. Но, понекогаш на натпреварите кои ги игра Реал постојат моменти кои предизвикуваат сомнеж“, рекол Пике за „Марка“.

Барселона и Реал, по 21.рунда во Ла Лига, со натпревар повеќе, имаат десет поени помалку од лидерот Атлетико.

Watch Dr. Stone Episode 23 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free streaming

Our Last Crusade or the Rise of a New World Episode 12 at website https://gogoanime.be gogoanime mobile

Scroll to Top