Top Sport

Мбапе не е ѕвезда на иднината, туку на сегашноста – затоа доби аплауз и од Ноер!

Килијан Мбапе постигна два гола против Баерн Минхен, во слатката одмазда со 3:2 победа на гости за да докаже дека веќе не е како што сите го сметаат, ѕвезда на иднината, туку на сегашноста. Ова на свој начин го призна и ветеранот на голот на Баварците, Мануел Ноер, кој можеше само да му аплаудира по неговиот втор гол.

На 22 години, Французинот веќе има одиграно 43 меча во Лигата на шампионите, во кои има неверојатни 27 гола и 15 асистенции. Од овие мечеви, во нокаут фазата, кога притисокот е најголем, тој има 18 меча, 13 гола и 4 асистенции. Покрај тоа, вечерва тој стана првиот фудбалер во историјата кој постигнал 5 гола на гости во осминафиналето и полуфиналето.

Аплаузот на Ноер е сосема на место.

Графика: Sofascore за Топспорт.мк

Jujutsu Kaisen (TV) Episode 24 at 4Anime persona 4 animation reddit

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. (https://animetv.cc/m/y2zj) Episode 1 at AnimeTV watch anime dub

Scroll to Top