Top Sport

Роланд Гарос ќе започне една недела подоцна

Ролан Гарос, вториот Гренд слем во сезоната, ќе започне една недела подоцна од стандардниот термин. „Лекип“, објави дека турнирот ќе се одржи од 30.мај до 13.јуни. Ова значи дека паузата помеѓу Ролан Гарос и Вимблдон ќе биде само две недели.

Претходниот Роланд Гарос, поради пандемијата на коронавирусот, се одржа во октомври. Титулата ја освои Рафаел Надал. Шпанецот има 13 титули на овој Гренд слем.

Поради пандемијата на коронавирусот, Франција се наоѓа во третата блокада, отворање на земјата се очекува од средината на мај.

Прашање е само како поместувањето на почетокот на Ролан Гарос ќе влијае на турнирите кои традиционално се играат пред почетокот на Вимблдон.

The Promised Neverland Episode 12 at AnimeDao animes online

Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 10 (https://wcostream.cc/m/8a0k/ep-10) at WCOStream wcostream cartoons

Scroll to Top