Top Sport

Меси: Опоравувањето од КОВИД оди потешко од очекувањата

Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси признава дека му е потребно подолго време од очекувањата да се опорави од инфекцијата со КОВИД-19, но ги увери фановите дека едвај чека да се врати во акција.

Меси беше позитивен при посетата на својот роден град Росарио во Аргентина за време на божиќните празници, кога беше на повеќе забави во градот. Оттогаш, тој се врати во Париз со негативен тест и ги извести фановите за плановите за 2022.

„Како што знаете, имав КОВИД и сакав да се заблагодарам на сите пораки кои ги добив и да ви откријам дека ми беше потребно повеќе време од очекуваното да се вратам во добра состојба. Но, сега сум речиси опоравен и едвај чекам да се вратам на теренот. Тренирам за да бидам 100  отсто подготвен и се надевам дека бргу ќе се видиме. Ви Благодарам“, пишува Меси на Инстаграм.

Саботниот меч од Лига 1 против Брест е најверојатно преран термин за враќање, а поверојатен датум е 23 јануари, кога ПСЖ дома го пречекува Ремс. Со 11 поени предност на врвот на табелата, Меси не е веднаш неоопходен во тимот на Маурисио Почетино, но мора да е во топ-форма пред дуелот со Реал Мадрид во Лигата на шампионите – првиот меч се игра во Париз на 15 февруари.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime online Attack on Titan Season 2

goanime pe GoGoAnime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

gogoanime1 GoGoAnime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

GoGoAnime One-Punch Man

anime websites GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Scroll to Top