Top Sport

Миколи излезе од затвор и ќе започне тренерска кариера

Легендарниот фудбалер на Палермо, Фабрицио Миколи, по една година излезе од затвор и ќе може да почне да се занимава со тренерска работа.

Миколи беше осуден на три и пол години, но неговите адвокати успеаја да добијат драстично намалување на казната, па прославениот фудбалер од Серија А по само една година помината зад решетки повторно е на слобода.

Миленикот на навивачите на Палермо беше осуден за изнуда и за соработка со мафијата на Сицилија.

Поранешниот фудбалер правел „злосторства“ во текот на својата играчка кариера. и „рекетирал“ познат ноќен клуб во Палермо.

Сега кога е слободен, Миколи планира да започне тренерска кариера.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime heaven au AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations

animeheaven app SHAMAN KING (2021)

anime streaming AnimeHeaven Black Clover

sites to watch anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Gintama

tải go88
Scroll to Top