Top Sport

Ѓоковиќ во финалето во Рим

Без загубен сет, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на турнирот во Рим. Светскиот рекет број еден вечерва ја потврди подобрата форма во полуфиналната пресметка со десеттиот светски играч, Норвежанецот Каспер Руд.

По еден час и 45 минути, Ѓоковиќ триумфираше со 2:0 во сетови (6:4, 6:3).

Ова беше трета меч меѓу Ѓоковиќ и Руд, сите три ги доби српски тенисер. Мора да се напомене дека ова е вкупно 1.000 победа на Новак Ѓоковиќ во кариерата, а такво постигнување имаат само уште четворица во историјата на тенисот.

Новак Ѓоковиќ ќе се бори за титулата во Рим против Гркот Стефанос Циципас, кој претходно денеска беше подобар од Александар Зверев.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Fairy Tail Episode 174

4Anime Tokyo Ghoul

4Anime Komi Can’t Communicate

4Anime My Hero Academia Season 5 Episode 25

4anime tv Horimiya (Dub)

tải go88
Scroll to Top