Top Sport

Милан бара 80 милиони евра за Тео Ернандез

Милан на лето би можел да се раздели еден од капитените на тимот, Тео Ернандез. Новинарот Матео Морето, тврди дека Милан нема да одбие понуда меѓу 70 и 80.000.000 евра.

Според некои информации, за 26-годишниот Французин се заинтересирани Баерн Минхен и клубови од Премиер лигата и Саудиска Арабија.

Договорот на Ернандез со Милан е до летото 2026 година и клубот има намера да му понуди продолжување.

Дефанзивецот игра за Милан од 2019 година, кога дојде од Реал Мадрид. Претходно играше за Атлетико и Алавес.

Scroll to Top