Top Sport

Милер: Самоуништивање, требаше да победиме 5:3 или 6:3

Фудбалерите на Баерн Минхен го забележаа првиот пораз во Лигата на шампионите, во ерата на тренерот Ханс-Дитер Флик. Европскиот првак, синоќа во реприза на последното финале, загуби во Минхен од ПСЖ со 2:3.

Баерн доминираа во текот на целиот натпревар, но немаа одговор за брзата транзиција на противникот. ПСЖ од четири шанси постигнаа три гола.

Томас Милер, стрелецот на вториот гол за Баварците, оценил дека Баерн „си пукал во ногата“.

„Мораме да постигнуваме повеќе голови. Секогаш може да зборуваме за одбраната, но мислам дека на никого немаше да му биде жал доколку победивме со 5:3 или 6:3. Се самоуништивме. Сега мораме да ја бркаме разликата“, рекол по натпреварот Томас Милер.

Watch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 6 at 4Anime hotarubi no mori e 4anime

My Hero Academia 2 (Dub) Episode 25 at AnimeFreak dubbed anime

Scroll to Top