Top Sport

Дербито за Финикс Санс, Хјустон го изненади Далас, Денвер се во победничка серија

Неколку интересни натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата. Дуелот првиот и вториот тим во лигата, Јута и Финикс им припадна на Санси. Јута остана лидери со скор 38/13, Финикс се зад нов со 36/14.

Финикс по едно продолжение забележаа победа над Јута 117:113. Мечот во дополнителното време го однесе Донован Мичел, кој постигна тројка во последната секунда. На крајот Финикс сепак ја однесоа победата благодарение на Девин Букер (35 поени) и Крис Пол (29 поени).

На спротивната страна блескаше Мичел со 41 поен, Бојан Богдановиќ постигна 20 поени, а Руди Гобер забележа 16 поени и 18 скокови.

Хјустон, во дербито на Тексас, го изненадија Далас со победата 102:93. Џон Вол со 31 поен ги предводеше Хјустон, на спротивната страна Лука Дончиќ забележа 23 поени, погоди само една тројка од девет обиди.

Расел Вестбрук забележа нов трипл-дабл. Бекот на Вашингтон со 23 поени, 14 скока и 15 асистенции, го предводеше својот тим до победата над Орламдо 131:116.

Денвер Нагетс, со Никола Јокиќ се наоѓаат во серија од седум победи. Последната ја забележаа над Сан Антонио 106:96. Јокиќ беше на скок до трипл-дабл, мечот го заврши со 25 поени, девет скока и 10 асистенции.

Резултати:

Индијана-Минесота 141:137
Орландо-Вашингтон 116:131
Бостон-Њујорк 101:99
Бруклин-Њу Орлеанс 139:111
Атланта-Мемфис 113:131
Оклахома-Шарлот 102:113
Денвер-Сан Антонио 106:96
Финикс-Јута 117:113
Хјустон-Далас 102:93

The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://animedao.nl/m/WyNw) Episode 25 at AnimeDao anime websites

Dr. Stone Episode 24 at ANIMEFLIX animeflix kamisama kiss

Scroll to Top