Top Sport

Модриќ добил понуда од Галакси

Извесно е дека Лука Модриќ ја игра последната сезона во Реал.

Се уште не е познато каде Модриќ (38) ќе биде следната сезона. Шпанските медуми пишуваат дека добил понуда од Лос Анџелес Галакси.

Неговиот договор со Реал истекува, а засега нема индикации дека ќе го продолжи. Познато е дека минатото лето и во зимскиот преоден рок одил неколку богати понуди од Саудиска Арабија, а јавно не кажа што мисли за преселбата во Интер Мајами, за која преговараше со сопственикот Дејвид Бекам минатото лето.

Scroll to Top