Top Sport

Модриќ се повредил играјќи за Хрватска

Лука Модриќ повреден се вратил во Реал по репрезентативните настапи минатата недела. Хрватска во рамките на квалификациите за ЕУРО 2020 гостуваше во Словачка (0-4) и Азербејџан (1-1).

Капитенот на Хрватска играше по 90 минути на двата натпревари, а од клубот во четвртокот, објавија дека Модриќ имал повреда на препоните.

Клубот не објави колку време Модриќ ќе отсуствува од тимот.

Хрватот од почетокот на сезоната беше стартер на само еден меч. Во првото коло тој доби црвен картон против Селта, поради тоа го пропушти натпреварот со Валјадолид, а во третото коло со Вилјареал одигра 25 минути.

watch anime free. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch app Your Name.

Gintama

Attack on Titan Season 2 (Dub)

AniWatch High School DxD

AniWatch Attack on Titan Final Season

Scroll to Top