Top Sport

Новак знае како да го искористи слободното време

Процесот на опоравување на Новак Ѓоковиќ од повредата на лактот вклучува многу работи – рехабилитација, терапија, фитнес-сесии и најважно од сè, многу повеќе време со сопругата и децата.

12-кратниот гренд слем шампион беше во посета на француската ривиера заедно со својата сопруга Јелена и со дел од пријателите.

„Благодарен сум што можам да ги поделам овие моменти со мојата љубов. Се чувствувам благодарен, благословен и во љубов“, напиша Ѓоковиќ.

Новак и Јелена во септември по вторпат станаа родители, на девојчето Тара, додека денеска е третиот роденден на неговиот син Стефан.

Ѓоковиќ планира да се врати на тенисот на стартот на сезоната 2018, најверојатно на Бризбејн опен, пред Австралискиот опен.

So grateful I can enjoy these moments with my love… #soulmates ?

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Scroll to Top