Top Sport

Мостовој позитивен на коронавирусот

Андреј Мостовој ќе го пропушти Европското првенство. Репрезентативецот на Русија, во петокот претпладне добил позтивен тест на коронавирусот. Мостовој веднаш го напуштил тренинг-кампот во Санкт Петербург.

Селекторот на Русија, Станислав Черчешов, на местото на фудбалерот на Зенит, го повикал десниот бек на Динамо Москва, Роман Евгенев.

Десниот бек, Евгенев, беше на поширокиот спикот, но не влезе меѓу 26 играчи кои ќе ја претставуваат Русија на ЕУРО 2020. На крајот сепак ќе има можност да биде дел од шампионатот.

Русија, првиот натпревар на првенството ќе го одигра во сабота од 21 часот, против Белгија.

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Iwa Kakeru!: Sport Climbing Girls (https://kissanime.mx/m/o2Ly) Episode 12

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Watch Zero kara Hajimeru Mahou no Sho Episode 12

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE. Saint Seiya: The Lost Canvas (Dub) Episode 13

KissAnime Recordsetter: https://recordsetter.com/user/kissanimemx

Scroll to Top