Top Sport

Мурињо во елемент: „Дарбо, еб.но разбуди се!“

Навивачите на Рома имаа можност да го видат Жозе Мурињо во вистински елемент на пријателскиот меч против унгарскиот Дебрецен, кога имаше интересен совет до својот фудбалер, Ебрима Дарбо.

Рома на крајот стигна до 5:2 победа, но во првото полувреме „Специјалниот“ влезе во остар напад на Дарбо, откако фудбалерот од средниот ред ја исфрли топката од игра.

„Дарбо, еб.но разбуди се! Ајде!“, вреска Мурињо.

Очигледно дисциплината во Рома сега мора да се почитува.

https://wcostream.cc free anime

AnimeFreak: Mazinkaiser anime episode 7 online free at https://animefreak.ws free anime

Website https://animebee.to: Watch Shinkai no Kantai: Submarine 707 animebee Episode Full anime

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Articleusa: https://articleusa.com/members/animefreakws/

Patreon: https://www.patreon.com/user/animeflixnl

Scroll to Top