Top Sport

На Левандовски му украле часовник вреден 75.000 евра додека се дружел со фановите на Барса

Новото засилување на Барселона, Роберт Левандовски, бил ограбен пред денешниот тренинг додека се дружел со навивачите на Барселона, пишуваат шпанските медиуми. Полскиот интернационалец застанал со својот автомобил да се фотографира со навивачите. Во тој момент крадците насилно му одзеле часовник вреден 75.000 евра и побегнале.

dobivaj vesti na viber

Левандовски се обидел да ги фати, изјавија сведоци за Мундо Депортиво, но не успеал во својата намера.

Подоцна крадците биле пронајдени од каталонската полиција, а часовникот наводно бил сокриен под дрво.

Scroll to Top