Top Sport

Барселона ќе тргне во лов на Дани Олмо

Барселона во финишот на летниот преоден рок би можела да го доведе Дани Олмо од Лајпциг. Се очекува каталонскиот клуб да понуди околу 60 милиони евра, а тоа треба да е доволно за бундеслигашот да се согласи на трансфер.

dobivaj vesti na viber

Олмо ја започна својата кариера во фудбалската школа на Барселона, но како тинејџер пристигна во Динамо Загреб, каде импресионираше со игрите.

Каталонецот стана најдобар играч на Динамо и ја искористи можноста да се докаже на европските натпревари. Доби понуда за трансфер во Лајпциг, а и таму игра во одлична форма.

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top