Top Sport

На ова ли спадна Барса? Загубија од Реал па објавија видео со порака „гордост во пораз“!

Дел од навивачите на Барселона реагираа со разочарување откако официјалниот Јутјуб канал на каталонскиот гигант ги објави најдобрите моменти од вчерашниот 2:3 пораз од Реал Мадрид во полуфиналето на Суперкупот на Шпанија со наслов „Гордост во пораз“.

Во „Ел класико“ во Саудиска Арабија, Барселона двапати се враќаше од негатива за 2:2 по регуларните 90 минути, пред Федерико Валверде во продолженијата да ги однесе „кралевите“ во полуфинале.

Сепак, за тим со репутација на Барселона, малку е невообичаено да се наоѓа гордост во пораз, посебно од својот најлут ривал.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

free anime online Attack on Titan Season 3

anime dao AnimeDao Gintama

Naruto (Dub)

Scroll to Top