Top Sport

На раката го истетовирал автограмот на Меси

Голманот на Интер Мајами, Франциско Раниери на раката го истетовира автограмот што му го дал Лионел Меси.

dobivaj vesti na viber

Меси неодамна го посети тренинг центарот на американскиот клуб додека се подготвуваше со репрезентацијата на Аргентина за пријателскиот натпревар против Хондурас. Аргентина победи со 3:0 на 24. септември, а двоен стрелец беше Меси.

Раниери, кој брани за помладите селекции на Интер, се сретнал со Меси и бил воодушевен што го запознал славниот сонародник, па побарал од него автограм, односно потпис на левата рака, објави „goal.com“.
Аргентинскиот голман потоа направил тетоважа од автограмот.

Изјавил дека средбата со Меси е „најдобриот ден во неговиот живот“.

Scroll to Top